Kto, gdzie i dlaczego jeździ bez OC?

Kto, gdzie i dlaczego jeździ bez OC?

Już jest! UFG opublikował raport na temat kierowców, którzy jeżdżą bez ubezpieczenia OC. Jak myślicie – czy statystyki mogą Was czymś zaskoczyć?

Pewnie nie, jeśli chodzi o wiek nieubezpieczonych kierowców. Niestety, tak trochę wbrew naszej misji to właśnie młodzi właściciele pojazdów w wieku poniżej 25 lat najczęściej ignorują obowiązek zawierania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Szkoda bo, jak staramy się przekonać Was wszystkich w tym serwisie, tania polisa OC dla młodego kierowcy oczywiście jest możliwa. A naprawdę nie warto szukać oszczędności, nie ubezpieczając się. W przypadku stłuczki wydatki znacznie przekraczają te kilkaset złotych składki.

A ryzyko kolizji zwłaszcza na początku swojej przygody za kółkiem jest naprawdę spore. Nie twierdzimy oczywiście, że ludzie młodzi są złymi kierowcami (ba, uważamy nawet coś całkiem przeciwnego). Ale:

  • pewne odruchy przychodzą dopiero z czasem – wiadomo przecież, że rutyna to domena wieku i doświadczenia;
  • niestety młodzi kierowcy często są „kozłami ofiarnymi” w zdarzeniach drogowych. Na młodego człowieka bardzo łatwo zrzucić winę za stłuczkę, bo w tym przypadku mamy do czynienia ze swego rodzaju odwróceniem . Dlatego tu jeszcze jedna drobna uwaga na marginesie – dobrze jest już na starcie zainwestować w kamerkę, która będzie rejestrować zdarzenia na drodze. Ale uwaga! Jeśli nie będziesz ubezpieczony, to zapłacisz grzywnę nawet wówczas, gdy to nie Ty byłeś sprawcą.

Jeśli interesuje Was, w jakim rejonie Polski jest największe prawdopodobieństwo kolizji z nieubezpieczonym kierowcą, to podpowiadamy, że w województwach: lubuskim, małopolskim, opolskim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. I ciężko tu doszukiwać się jakiś korelacji ze statystykami bezrobocia. Tym bardziej dziwić nas powinno, że kierowcy próbują szukać oszczędności w taki sposób. Zwłaszcza że są to oszczędności tylko pozorne – brak OC skutkuje grzywną nawet 10 razy większą niż wyniosłaby składka. Zwłaszcza że teraz nie trzeba nawet stłuczki, by zweryfikować, że nie ma ciągłości ubezpieczenia. Wystarczy kontrola online przez UFG.

W tym przypadku przysłowie, że kto nie ryzykuje ten nie je, nie ma zastosowania…

Wiktor - portret

Wiktor

Śledzę uważnie rynek ubezpieczeń, wyszukując polisy godne polecenia i odkrywając sposoby na tańsze OC. Zdobytą wiedzą dzielę się z moimi czytelnikami, by już nikt nie musiał przepłacać za OC.

Gdańsk

Obliczenie najtańszej składki

Poprzez nasz kalkulator szybko obliczysz najtańsze OC wielu towarzystw ubezpieczeniowych i kupisz tę polisę, która gwarantuje Ci najkorzystniejszą składkę. Porównujemy również ubezpieczenie AC (autocasco) pod względem zakresu. Z nami masz pewność, że wybierasz dobre i tanie AC. Zapraszamy serdecznie!

Oblicz najtańsze OC