Opinie o OC

Opinie o OC

W Polsce mamy ponad 38 milionów polityków, selekcjonerów narodowej kadry piłki nożnej i specjalistów ds. ubezpieczeń…

Oczywiście to żart, ale ogólnie jako Polacy mamy tendencję do tego, aby o sprawach, o których nie mamy większego pojęcia, wypowiadać się, wchodząc w skórę eksperta. Ubezpieczenia są jednym z takich wdzięcznych tematów. Przykładowo: każde motoryzacyjne, prawne, ogólnotematyczne forum o najtańszym OC ma niesamowicie dużo do powiedzenia. Przy kuchennym stole ojciec lub wujek w rozmowie ze świeżo upieczonym kierowcom z lubością rozwodzą się nad zaletami tego czy innego samochodu, aby potem płynnie przejść do kwestii „a ubezpieczysz go w XXX, bo ja tak robię od dziesięciu lat, więc tam musi być najtaniej!”.

Czytając fora internetowe albo słuchając opinii znajomych / rodziny ciężko nie dojść do wniosku, że mityczny Graal pod postacią firmy, oferującej każdemu kierowcy OC najtaniej ze wszystkich bez względu na jego indywidualną charakterystykę, dawno już został odkryty. Tymczasem po bliższym wsłuchaniu się w dyskusję, okazuje się, że ile opinii, tyle firm z tylko najtańszym OC. Pamiętajcie więc:

  • tanie OC dla wszystkich w nazwie towarzystwa ubezpieczeniowego to tylko chwyt reklamowy;
  • opinie na forach o najtańszym OC to wyraz tylko i wyłącznie personalnych doświadczeń ich autorów, a nie niepodważalna prawda;
  • z należytym szacunkiem (i nic poza tym) potraktować należy opinie rodziny i przyjaciół.

Jaką więc mamy alternatywę? Oczywiście – powinniśmy poszukać najtańszego ubezpieczenia samochodu własnymi siłami. Towarzystwa ubezpieczeniowe przypadek każdego kierowcy rozpatrują indywidualnie i według kilkudziesięciu różnych czynników ustalają wysokość składki.

Obliczenie najtańszej składki

Poprzez nasz kalkulator szybko obliczysz najtańsze OC wielu towarzystw ubezpieczeniowych i kupisz tę polisę, która gwarantuje Ci najkorzystniejszą składkę. Porównujemy również ubezpieczenie AC (autocasco) pod względem zakresu. Z nami masz pewność, że wybierasz dobre i tanie AC. Zapraszamy serdecznie!

Oblicz najtańsze OC